Posiedzenie Zarządu OT-04 – 10.09.2019

10 września 2019 w siedzibie OT w Bydgoszczy przy ul Modrzewiowej 25 odbyło się posiedzenie zarządu Oddziału.

   Prezes OT Witold Błasiak SP2JBJ przedstawił organizację pikniku rodzinnego dla krótkofalowców z naszego OT i innych osób zainteresowanych członków PZK i spoza związku, połączonego z otwartymi zawodami strzeleckimi „O Puchar Prezesa Bydgoskiego Oddziału PZK”. Impreza odbędzie się 21 września 2019 r. w miejscowości Godawy (gm. Żnin) na strzelnicy Stowarzyszenia Godawianie. Do umieszczenia informacji o wraz z regulaminem na oddziałowej stronie www zobowiązano sekretarza OT.

   W związku z zarządzeniem spisu z natury Waldemara Sznajdera 3Z6AEF została powołana oddziałowa komisja inwentaryzacyjna, w skład której weszli Grzegorz Kłosowski SQ2HCK i Edward Kwiatkowski SP2JP.

   Witold SP2JBJ poinformował o wznowieniu nadawania „Informacji Lokalnych Oddziału Bydgoskiego PZK”.

   W związki z przypadającą na początku 2020 roku setną rocznicą powrotu Pomorza do odrodzonej po rozbiorach Polski (decyzją traktatu wersalskiego) zarząd Oddziału postanowił być wydawcą okolicznościowego dyplomu upamiętniającego powrót Bydgoszczy w granice państwa polskiego. Jak zawsze w takim przypadku zdobycie dyplomu będzie polegało na przeprowadzeniu określonej liczby łączności. Do współpracy a akcji dyplomowej zostaną zaproszone kluby oddziałowe oraz indywidualni krótkofalowcy z miasta Bydgoszczy.

   Na wniosek Witolda SP2JBJ, w wyniku przeprowadzonych na posiedzeniu zarządu rozmów z kolegą Łukaszem Masternakiem SQ2DYL uzgodniono, że będzie on wspomagał zarząd Oddziału w prowadzeniu strony www.ot04.pl

   Zarząd Oddziału przedyskutował propozycje do swojego planu pracy na rok 2020. Lista zadań nie została zamknięta, trwają nad nią prace. Do końca bieżącego roku plan pracy zarządu zostanie opracowany. Znajda się w nim m.in. organizacja akcji dyplomowej na stulecie powrotu Bydgoszczy w granice Polski, przeprowadzenie zawodów „Urodziny Miasta Bydgoszczy”, zorganizowanie spotkań dla członków oddziału, ich rodzin i osób zainteresowanych łącznością radiową spoza związku czy udział w pikniku organizacji pozarządowych organizowanym w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej. Jak zawsze zaplanowane będzie spotkanie wigilijne dla członków Oddziału i ich rodzin.

Piotr Eichler SP2LQP

Sekretarz Oddziału