Komunikat radiowy OT04 1/09/2019

Informacje lokalne Oddziału Bydgoskiego PZK – wrzesień 2019 r. – krótko

  1. W związku z dużymi utrudnieniami w komunikacji w Bydgoszczy wtorkowe spotkania Koleżanek i Kolegów w Oddziale przenosimy od dnia 10 września br. na godz. 17:00 do 19:30. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach w siedzibie Oddziału.
  2. Informacje lokalne Oddziału Bydgoskiego nadawać będziemy na przemienniku bydgoskim SR2BG częstotliwość 145,725 MHz. W drugi wtorek każdego miesiąca o godz. 20:30. Serdecznie zapraszamy do słuchania informacji lokalnych z życia Naszego oddziału.
  3. Koledzy Bogdan SP2JNV i Witek SP2JBJ uczestniczyli w festynach prezentując pracę stacji KF i UKF oraz wystawy sprzętu radiowego:
  • w dniu 31 sierpnia w Rogowie „Pożegnanie lata z biblioteką”, w łącznościach przydzielano gminę ZN05 – 59 QSO.
  • w festynie Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Strzelecko Kolekcjonerskiego na zamku biskupim w Kwidzynie w dniu 1 września w trakcie łączności rozdali punkty zamkowe FIY 02 oraz 10 pkt. do dyplomu „Szarych Szeregów – 45 QSO.

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

W miesiącu styczniu 2020 roku będziemy obchodzili 100 rocznicę powrotu Bydgoszczy do macierzy. Zarząd Oddziału Bydgoskiego Polskiego Związku Krótkofalowców pragnie przeprowadzić akcję dyplomową z tej okazji. Przez dwa tygodnie w styczniu stacje klubowe i indywidualne z Naszego Oddziału będą przydzielały punkty. Niebawem zaproponujemy regulamin konkursu dyplomowego. Pragniemy, aby był przejrzysty, dlatego też prosimy o deklarację włączenia się stacji klubowych czy indywidualnych do aktywnej pracy na pasmach w czasie trwania konkursu.

SP2JBJ