SP2CWO – SK

W dniu 9 września br. po krótkiej chorobie w wieku 70 lat odszedł od nas na zawsze do krainy wiecznych dx`ów Kolega Józef Czelej SP2CWO, emerytowany podpułkownik łączności Wojska Polskiego, wieloletni członek PZK.

Swoją pierwszą licencję II kat. i znak SP8CWO zdobył, jako uczeń szkoły średniej. Po zakończeniu studiów w WSO WŁ w Zegrzu rozpoczął pracę zawodową w Świdwinie. Wtedy to rozpoczął swoją działalność krótkofalarską, jako SP1CWO.

Jego ulubioną dziedziną stały się telegraficzne łączności z dx`ami na falach krótkich. Po przeprowadzce do Bydgoszczy na przełomie lat 80 i 90
ub. wieku ze zdwojoną siłą poświęca się swojej pasji. Józek wstępuje do klubu SP2PUT, gdzie jest jednym z jego filarów. Zawsze pogodny, uśmiechnięty
i życzliwy wobec kolegów. Potrafił dobrą radą i swoim doświadczeniem wspierać młodszych i mniej doświadczonych kolegów. Rozbudował swoją stację w letnim QTH w okolicach Włodawy, nawiązywał ciekawe łączności, konstruował wzmacniacze mocy, do ostatnich chwil żył swoją pasją.


Józku, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!


Pogrzeb śp. Józka odbędzie się na cmentarzu w Bydgoszczy przy ul. Wiślanej w dniu 12 września, o godz. 13.00.


Witold SP2JBJ