Contestowe spotkanie na szczycie!

Grupa Radio Ogrody SP2GRO zaprasza na kolejne spotkanie techniczno-integracyjne z cyklu „Przy kawie o UKF-ie”.

Contestowe spotkanie na szczycie!


Korzystając z tego, że co roku w pierwszy weekend września odbywają się jedne z najważniejszych zawodów w pasmach UKF – mistrzostwa IARU VHF organizujemy pracę terenowej stacji Grupy Radio Ogrody – SP2GRO. Celem tego spotkania będzie prezentacja pracy stacji amatorskiej w zawodach UKF. Stacja zlokalizowana będzie w ciekawym miejscu – na myślęcińskim punkcie widokowym, z którego oprócz pięknego widoku na panoramę Bydgoszczy mamy bardzo dobry horyzont radiowy. Podczas naszej aktywności terenowej zaprezentujemy sprzęt potrzebny do pracy w zawodach UKF (transceivery, anteny, rotory, układy zasilania) a także oprogramowanie wspomagające pracę. Będzie to też okazja do wymiany doświadczeń na temat pracy na pasmach UKF i pracy w zawodach.

Dla chętnych będzie możliwość zrobienia QSO w zawodach i wsparcia polskich stacji biorących w nich udział a szczególnie czołowej stacji contestowej SN7L która tradycyjnie startować będzie ze Śnieżki. To właśnie między innymi dzięki licznemu wsparciu stacji z SP w zeszłym roku SN7L wygrała te zawody!

Ze względu na specyfikę pracy SN7L zaprasza stacje Polskie do łączności od sobotnich godzin wieczornych i w nocy oraz w niedzielę.

Zapraszamy na weekendowy spacer i odwiedziny nas w tym czasie. Czekamy na was od 2 września godz. 16:00 do 3 września godz. 16:00. Dojazd od ul. Konnej, skręt z ul. Gdańskiej przed Gościńcem Soplica. Samochód można zostawić na parkingu ogrodu botanicznego, na przeciwko Karczmy Kujawskiej. Dalej pieszo (ok. 200m) w kierunku pola golfowego i wejścia na Stefanowy Stok. Górka znajduje się po prawej stronie. Będziemy prowadzili nasłuch na częstotliwości przemiennika SR2BG (145.725MHz) w razie konieczności pomocy z dotarciem do celu. Dojazd autobusem linii 52 (kierunek Podkowa) . Należy wysiąść na przystanku Myślęcinek i pieszo w kierunku Stefanowego Stoku/ Karczmy Kujawskiej (ok. 15 min).

U podnóża górki znajduje się punkt gastronomiczny, w którym u pana Marka można nabyć kawę, herbatę, napoje oraz drobne przekąski.

Info: SP2QVH/SP2GRO