Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców „RENIFER” w Bachorzu 2019

PILNY KOMUNIKAT!

Zmiana terminu!

MSK „RENIFER” Bachorze – przesunięty o tydzień

na 14-15-16 czerwca 2019 r.

Termin zgłoszeń zostaje przesunięty do 12 czerwca 2019 r.

Witam.

Niestety moje najczarniejsze przewidywania się sprawdziły. [tu proszę wstawić wystarczająco brzydkie słowo] organizatorzy imprezy, która powoduje zamknięcie jedynych dróg dojazdowych wokół jeziora Charzykowskiego (chore, ale to Polska właśnie) dwa dni po podaniu terminu RENIFERA pojawili się w ośrodkach z informacją „8 czerwca drogę zamykamy”. Szlag mnie trafił, trochę im nawrzucałem, ale w cywilizowany sposób przystąpiliśmy do pertraktacji o okienkach czasowych na dojazdy. Przepraszali, że faktycznie wprowadzili w błąd, bo podali rok temu, ze ich impreza będzie w trzeci weekend czerwca. Nawet zaproponowali szersze jak ostatnio okienka czasowe, ale dalej to jest dla mnie niesatysfakcjonujaca propozycja. Mając na uwadze wygodę uczestników RENIFERA podjąłem decyzję o przeniesieniu go o tydzień później. Pozostałe ustalenia pozostają bez zmian.

Na marginesie organizatorzy niby zapewnili, że w przyszłym roku dużo wcześniej powiadomią mnie na kiedy planują swoją imprezę. Jednak już teraz trzeba zacząć kombinować, jakie podjąć kroki, żeby nie mogli po raz trzeci wyciąć takiego numeru. Nawet jeśli ich partnerem są tacy potentaci jak RedBull, Lech czy 4MOVE. Mimo, że żyjemy w państwie, w którym jak głosi jeden z memów – to z czego dzisiaj się śmiejesz, jutro może być prawem – chyba są jeszcze jakieś mechanizmy, by większy nie mógł (zawsze) więcej.

Więc jeszcze raz: zmiana terminu MSK „RENIFER” Bachorze – przesunięty o tydzień – na 14-15-16 czerwca 2019 r. za co przepraszam, ale rozsądniej się tego nie da zrobić.

Termin zgłoszeń zostaje przesunięty do 12 czerwca 2019 r.

Piotr SP2LQP

KOMUNIKAT PIERWOTNY

Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców „RENIFER” w Bachorzu po raz szósty

(7-9 czerwca 2019 r.)

W zeszłym roku minął hucznie nieobchodzony jubileusz zorganizowania po raz piąty na północy Polski międzyoddziałowych spotkań krótkofalowców. Również mało hucznie będziemy obchodzili fakt organizowania ich po raz szósty. Drugi weekend czerwca to już (na razie – diabli wiedzą, co życie przyniesie) stały termin spotkań. Czyli w tym roku przypada na 7 – 8 – 9. Oczywiście dniem głównym jest sobota. Ci, którzy chcą przyjechać wcześniej, by sobie na spokojnie pogadać, przyjeżdżają już w piątek po 1600 i wyczerpani rozmowami nocują.

W sobotę zaczynamy o 900 otwarciem sekretariatu, z imprezą oficjalnie ruszamy o 1100. Jak zwykle będą prelekcje, namiot na spotkania i mały lub większy handelek, kawa, herbata, ciastka, posiłki, ognisko. Oczywiście z soboty na niedzielę można też nocować. To nawet rozsądne, bo jak kto zażyje świeżego powietrza z jakimiś tam procentami (teraz pełno świństwa w powietrzu lata), to nie musi siadać za kółko i jechać ze szkodą dla siebie i innych. W tym roku są dwie organizacyjne zmiany. Pierwsza z ogniskiem – futer do grillowania zapewnią organizatorzy, udział w ognisku będzie kosztował symboliczną złotówkę (słownie – 1 zł), w myśl zasady, że jak coś jest bezpłatne, to potem nikt tego nie szanuje. Płatne przy wejściu na imprezę u wykidajły pilnującego kulturalnego zachowania w czasie nocnych harców.

Oto jak wyglądają inne koszty.

OpcjaOpis opcjiCena
APrzyjazd w piątek (kolacja), nocleg, wyjazd w sobotę (śniadanie, obiad)102 zł
BPrzyjazd w sobotę (obiad, kolacja), nocleg, wyjazd w niedzielę (śniadanie)102 zł
CPrzyjazd w piątek (kolacja), cała sobota (śniadanie, obiad, kolacja), wyjazd w niedzielę (śniadanie) = dwa noclegi171 zł
DDla osób, które przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę – obiad28 zł
EDla osób, które przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę – obiad i kolacja45 zł

Dzieci do lat 4 bezpłatnie.

Ze względów organizacyjnych innych opcji z noclegami i posiłkami nie przewidujemy. Jedyne, co może się zmienić (i pewnie to nastąpi), to niższa opłata za posiłki dla dzieci do lat 12. Ale przyznaję się bez bicia, zapomniałem o tym w czasie negocjacji i muszę porozmawiać w tej sprawie dodatkowo. Od osób dorosłych, poza tymi, które uczestniczą w spotkaniu w ramach opcji A, B, C, D i E, będziemy przyjmowali darowiznę-wkład własny na rzecz organizacji MSK w wysokości 5 zł. Dzieci to nie dotyczy.

Wpłaty dokonujemy na konto Kuźnia Petroniusza – Usługi i Szkolenia Piotr Eichler, nr konta 10 1940 1076 3003 7195 0000 0000 z dopiskiem MSK Bachorze oraz jakie opcje i ile np. 2xA, 3xD, itp. Termin wpłat mija we wtorek 4 czerwca 2019 r. Osoby dokonujące wpłaty proszę o potwierdzenie tego faktu na maila mskbachorze@gmail.com z podaniem za kogo zrobiono zapłatę – z doświadczenia wiem, że jedna osoba płaci czasami za kilka. W mailu jest okazja złożenia życzeń do złotej rybki, typu kto z kim śpi.

UWAGA! Po zeszłorocznych perturbacjach kuchennych (bardziej przykrościach i nieporozumieniach oraz pretensjach do organizatorów – może i słusznych) W TYM ROKU NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI WYKUPIENIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU! Posiłki sobotnie w opcjach opłat D i E przygotowane, zagwarantowane, zapewnione – nazwijcie to jak chcecie – będą tylko dla osób, które dokonają wpłaty do 4 czerwca br. To druga, bardzo istotna, poza udziałem w ognisku, zmiana organizacyjna.

Osobom decydującym się na nocleg przypominam, że w pokojach nie wolno palić i używać czajników (są w budynkach miejsca wydzielone do zrobienia kawy czy herbaty). Napoje mocniejsze we własnym zakresie – organizatorzy są abstynentami ograniczonymi przepisami ruchu drogowego, a ośrodek nie prowadzi wyszynku.

Do stołówki pójdziemy w następujących godzinach (ci, którzy mają te posiłki wykupione, to chyba jasne):

w piątek:

  • kolacja od 1800 do 1900

w sobotę

  • śniadanie od 800 do 900
  • obiad od 1400 do 1500
  • kolacja od 1800 do 1900
  • ognisko od 2100

w niedzielę:

  • śniadanie od 900 do 1000

Oczywiście na terenie ośrodka, jak zawsze, będzie można sobie porozwieszać anteny, popracować z Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, wyskoczyć na pobliskie zamki (np. Charzykowy, Chojnice, Człuchów, Tuchola, Raciąż, Żalno, Debrzno, Kamień Krajeński) oraz takie różne inne.

To chwilowo tyle, jak coś mi się przypomni – dam wszystkim znać. Zapraszam na VI Międzyoddziałowe Spotkania Krótkofalowców „RENIFER” w Bachorzu.

Nadzorca ogniskowego wykidajły

Piotr Eichler SP2LQP

(nr telefonu można namierzyć w internecie, ale proszę nie dzwonić przed 1500, bo w pracy nie odbieram.)