SP2GTJ – 50 lat w eterze

Roman SP2GTJ, członek naszego oddziału, w 2023 roku obchodzi jubileusz 50-cio lecia pracy radiowej.

W imieniu całego Bydgoskiego Oddziału Terenowego PZK gratulujemy Romanowi pięknego jubileuszu oraz życzymy kolejnych wielu lat pracy w eterze.

Informacja od Romana SP2GTJ:

Szanowne Koleżanki i Koledzy w miesiącu lutym minęła 50 rocznica otrzymania pozwolenia radiowego pod znakiem SP2GTJ (z dnia 27.02.1973). Moje pierwsze kroki stawiane w krótkofalarstwie przed uzyskaniem zezwolenia, były na stacji klubowej SP2KCW
w Inowrocławiu. Natomiast pierwszą historyczną łączność pod własnym znakiem SP2GTJ przeprowadziłem 27 maja 1973 r. z miejscowości Wielowieś ze stacją SP1KOO z miejscowości Warcino. Wiadomo na jakim sprzęcie wówczas prowadziło się łączności, dzisiaj to już historia. W ciągu tych 50 lat przeprowadziłem szereg bardzo ciekawych QSO, poznałem dużo bardzo miłych, życzliwych i sympatycznych Koleżanek i Kolegów. Wielu zostało i są do dzisiaj moimi przyjaciółmi. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim Koleżankom i Kolegom krótkofalowcom, ludziom dobrej woli, z którymi kiedykolwiek się spotkałem, za przeprowadzone rozmowy w eterze i nie mniej miłe spotkania na wizji. Myślę, że będzie ich jeszcze sporo. Moją satysfakcją jest również to, że mój syn Zbyszek (znak SQ2EAR) dał się wciągnąć w hobby krótkofalarskie. Pragnę upamiętnić mój skromny jubileusz 50-lecia pracy krótkofalarskiej okolicznościowym znakiem SN50GTJ, a karta QSL za łączności będzie dla wielu miłą pamiątką.

Do usłyszenia pod znakiem okolicznościowym SN50GTJ.