Za nami Majówka z Radiem 2022

Dzięki przychylności Nadleśniczej Żołędowo Pani Anny Radowskiej i wielkiej gościnności gospodarza Leśniczówki Kruszyn Pana Zbigniewa Sikory możliwe było zorganizowanie naszego majowego spotkania.

Leśniczówka znajduje się na terenie Rezerwatu Przyrody Kruszyn (SPFF-660) i zapewnia pełne zaplecze w postaci wiaty, zasilania elektrycznego, toalety oraz pięknej przyrody. Dzięki tej lokalizacji w radiu nie dokuczały również wielkomiejskie zakłócenia.

Pogoda dopisała, drewna na ogniska nie brakowało, a pyszne kiełbaski i kaszanki wraz z ciepłymi i zimnymi napojami umilały spotkanie i pomagały w znalezieniu wspólnych tematów.

Podczas Majówki z Radiem nie mogło zabraknąć właśnie radia. Rozwinęliśmy antenę AT50, do której podłączyliśmy TRX FT767 – były to pierwsze testy tej anteny w terenie i trzeba przyznać, że spisała się całkiem nieźle.

Kolega Witek SP2JBJ przywiózł część swojej kolekcji wojskowych radiostacji, co zaciekawiło wielu uczestników spotkania.

Swoim „radio-wozem” przyjechał także Sławek SP2ST z niezliczonym sprzętem elektronicznym (TRX, trackery, itp).

Edek SP2JP pokazywał i opowiadał o swoich konstrukcjach i antenach.

Ciekawym opowieściom Kolegów nie było końca, a w miłym towarzystwie czas szybko mijał. Po zdemontowaniu anteny i uporządkowaniu terenu przekazaliśmy miejsce Panu Leśniczemu, dziękując za miłe przyjęcie oraz udostępnienie całej infrastruktury.

Rezydent leśniczówki Kruszyn.

Dziękujemy wszystkich uczestnikom Majówki z Radiem za przybycie, a my już planujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Zarząd Bydgoskiego Oddziału Terenowego PZK